Владан Велков

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Владан Велков e македонски лекар и писател. Има објавено преку 30 научни и литературни дела.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

http://www.makedonskosonce.com/broevis/2005/sonce563.pdf/46_47_kniga.pdf