Виторог

Од Википедија — слободната енциклопедија
Виторог
Панорамски поглед на Виторог
Највисока точка
Надм. вис.1907 м
Координати44°07′10″N 17°02′39″E / 44.11944° СГШ; 17.04417° ИГД / 44.11944; 17.04417Координати: 44°07′10″N 17°02′39″E / 44.11944° СГШ; 17.04417° ИГД / 44.11944; 17.04417
Географија
Виторог на интерактивна карта

Карта

МестоБосна и Херцеговина
Матичен венецДинариди

Виторогпланина во општина Гламоч, Босна и Херцеговина. Има надморска височина од 1,907 м.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Statistical Yearbook of the Federation of Bosnia and Herzegovina“ (PDF). Federation of Bosnia and Herzegovina, Federal Office of Statistics. 2009. стр. 28. Архивирано од изворникот (PDF) на 29 јуни 2011. Посетено на 26 август 2022.