Викиманија 2014

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Викиманија — десеттата Викиманија конференција, одржана од 8 до 10 август 2014 година.[1] Конкурсот официјално започнал во декември 2012 година. Лондон бил избран како град домаќин во мај 2013 година.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]