Вибонати

Од Википедија — слободната енциклопедија
Панорама на Вибонати

Вибонати е населба во Италија во областа Салерно, регионот наКампанија.

Според проценката од 2011 г. Во населбата живееле 904 жители. Населбата се наоѓа на надморска височина од 106 м.

Популација[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Литература[уреди | уреди извор]

 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  • „Italian Railways“.
  • „Italian National and Regional Parks“.