Вале дел Анџело

Од Википедија — слободната енциклопедија
Фарми во Пруно ди Вале дел Анџело

Вале дел Анџело е населба во Италија во областа Салерно, регионот Кампанија.

Според проценката од 2011 г. Во населбата живееле 278 жители.[1] [2] Населбата се наоѓа на надморска височина од 651 м.

Популација[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Publications available from GeoNames“. 1999. Наводот journal бара |journal= (help)
  2. Ascari, Barbara; Mortati, Francesco Michele (2011-12-30). „Istat's new strategies to increase statistical literacy“. Statistics Education and Outreach IASE Satellite Conference. International Association for Statistical Education. doi:10.52041/srap.11109 Проверете ја вредноста |doi= (help).

Литература[уреди | уреди извор]

 

Надворешни врски[уреди | уреди извор]