Вазнер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Каменот од Палермо од блиску. Вазнер е број 7.

Вазнер бил прадинастички фараон на Стариот Египет кој можеби владеел околу 3050 п.н.е.

Поврзано[уреди | уреди извор]