Букар-Зирау (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Букар-Журау
Округ
Бұқар жырау ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Караганди
ЦентарБотакара
Часовен појас+6 (UTC+6)

Букар-Жирау (казашки: Бұқар жырау ауданы) е округ во Казахстан во покраината Караганди.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]