Броматологија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Лабораторија за наука за храна
Машини во лабораторија за храна наука
Научници за храна работат во Австралија

Броматологија (од грчки βρῶμα, брома, „храна“; и -λογία, логиjа-наука) — наука за исхраната и прехранбените производи.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „броматологија“ — Лексикон на македонскиот јазик на офф.нет

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  • Commons-logo.svg Броматологија на Ризницата ?
  • Сековска, Јулијана (2010). Броматологија и токсикологија : здравствена струка фармацевтски лабораториски техничар : IV година (PDF). Скопје: Министерство за образование и наука на РМ. ISBN 978-608-226-129-4.