Прејди на содржината

Благој Хаџи-Кимов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Благој Хаџи-Кимов
Хаџи-Кимов како играч на Брегалница 2008
Лични податоци
Роден на 19 јуни 2005(2005-06-19)(18 г.)
Роден во Штип, Македонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Брегалница 2008
Младинска кариера
2020–2023 Брегалница 2008
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2023– Брегалница 2008
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Благој Хаџи-Кимов (роден на 19 јуни 2005 година) ― македонски фудбалер од средниот ред.

Клупска кариера[уреди | уреди извор]

Кудев ја има почнато младинската играчка кариера во месниот клуб од Штип, Брегалница 2008 за сезоната 2020/21.[1][2]

Во 2023 година, тој влегол во сениорскиот состав на Брегалница 2008 која се натпреварувала во Првата македонска лига 2023/24.

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Blagoj Hadji-Kimov“. transfermarkt.com. 8 август 2023. Архивирано од изворникот 2023-08-08. Посетено на 8 август 2023.
  2. „Фудбал: Супер лига на Македонија во млади категории“. televizijastar.com. 8 декември 2021. Архивирано од изворникот 2022-08-19. Посетено на 8 август 2023.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]