Биљана Секуловска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Биљана Секуловска
Роден(а)7 февруари 1971
Скопје, Македонија Македонија
НационалностМакедонија, Македонка
ЗанимањеНовинар
Страница
novatv.mk

Биљана Секуловска (р. 7 февруари 1971, Скопје) — македонска новинарка и уредник на Нова ТВ.мк.

Кариера[уреди | уреди извор]

Секуловска својата кариера ја започнува во А1-телевизија како новинар. Во 2013 година заедно со Борјан Јовановски го основаат порталот Нова ТВ.мк, каде што долги години е уредник на порталот. Во 2019 година се вработува во Телевизија 24 како водител и новинар на емисијата "24 анализа". Во 2020 година ја започнува својата авторка емисија "25 минути" која до 2023 година се емитуваше на Телевизија 24, па подоцна емисијата премина на ТВ Шења.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]