Бибра

Од Википедија — слободната енциклопедија

Бибра (германски: Bibra) може да се однесува на:

Места[уреди | уреди извор]

Водни површини[уреди | уреди извор]

  • Бибра (река), мала река во јужна Тирингија, Германија
  • Езеро Бибра, езеро во близина на градот Бибра Лејк (Западна Австралија)