Бејнеу (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бејнеу
Округ
Бейнеу ауданы
Држава Казахстан
ЦентарБејнеу
Часовен појас+5 (UTC+5)

Бејнеу (казашки: Бейнеу ауданы) е округ во Казахстан во покраината Мангистау со центар град Бејнеу.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]