Бели (вулкан)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Бели е базалтички штитест вулкан кој се наоѓа во центарот на Камчатка.[1] Вулканот се наоѓа во северниот опсег на Средини.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Bely Volcano“. Volcano Live. Архивирано од изворникот на 21 July 2008. Посетено на 2008-06-15.