Прејди на содржината

Бајдибек (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бајдибек
Округ
Бәйдібек ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Јужен Казахстан
ЦентарШајан
Час. појасEast (UTC+6)

Бајдибек (казашки: Бәйдібек ауданы) е округ во Казахстан во покраината Јужен Казахстан со центар град Шајан.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]