Бајанаул (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бајанаул
Округ
Баянауыл ауданы
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Павлодар
ЦентарБајанаул
Часовен појасEast (UTC+6)

Бајанаул (казашки: Баянауыл ауданы) е округ во Казахстан во покраината Павлодар со центар град Бајанаул.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]