Барбро Оборг

Од Википедија — слободната енциклопедија
Барбро Оборг
Роден(а)3 јули 1941 (1941-07-03) (81 г.)
Стокхолм, Шведска
НационалностШвеѓанка
ЗанимањеГлумица
СопружникСтен Јунггрен (1968-1979), (1991-)
Деца3

Барбро Кристина Оборг jунггрен (родена на 3 јули 1941 година) е шведска глумица. Таа е мажена за Стен Јунггрен.

Наводи[уреди | уреди извор]

  • „Barbro Oborg“. Swedish Film Institute. Посетено на 2010-01-31.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]