Ацухиро Миура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Ацухиро Миура
Лични податоци
Роден на 24 јули 1974.(1974-07-24)(49 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1994–1998 Yokohama Flügels
1999–2000 Yokohama F. Marinos
2001–2004 Tokyo Verdy
2005–2007 Vissel Kobe
2007–2010 Yokohama FC
Репрезентација
1999–2005 Јапонија Јапонија 25 (1)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Ацухиро Миура (роден 24 јули 1974) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1999 5 1
2000 8 0
2001 3 0
2002 0 0
2003 1 0
2004 6 0
2005 2 0
Вкупно 25 1

Надворешни врски[уреди | уреди извор]