Атила Секи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Атила Секи (роден на 31 август 1989 година во Будимпешта), исто така познат по неговото сценско име Кертис, е унгарски пејач, рапер и пензиониран фудбалер кој играше како напаѓач.

Секи доаѓа од младинскиот тим на ФК Ујпешт. Тој беше на позајмица во Втората фудбалска лига на Унгарија, кога победи ФК Кечкемети во 2008 година. Тој се пензионираше од фудбалот во 2012 година за да се фокусира на неговата музичка кариера.

Музика[уреди | уреди извор]

Исто така има музичка кариера под сценското име Кертис.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]