Прејди на содржината

Андреј Шкиотов

Од Википедија — слободната енциклопедија

Андрек Шкиотов (поннекогаш и Андреј Шкјотов, роден 25 јули 1986) — руски кану спринтер којшто се натпреваруваше во средината на 2000-те. На ЛОИ 2004 во Атина, тој беше елиминиран во полуфиналето во две дисциплини: К-1 500 метри и К-1 1000 метри.