Алтинсарин (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Алтинсарин
Округ
Алтынсарин ауданы
Амблем на Алтинсарин
Амблем
Altynsarin District Kazakhstan.png
Држава Казахстан
ПокраинаПокраина Костанај
ЦентарОбаган
Часовен појас+6 (UTC+6)

Алтинсарин (казашки: Алтынсарин ауданы, Altınsarïn awdanı') е округ во Казахстан во покраината Костанај со центар Обаган.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]