Александрос Димитру

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Александрос Димитру (роден 15 декември 1980 во Франција) — грчки кајакар којшто ја претставуваше Грција на Летните олимписки игри во 2004 во дисциплината К-1 слалом. Стигна до втората рунда на квалификации.

Наводи[уреди | уреди извор]