Александар Липатов

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Александар Липатов (роден 10 јуни 1981 во Ленинград) е руски слалом-кајакар кој што се натпреварува од 2000-те. На ЛОИ 2008 во Пекинг, тој беше елиминиран во полуфиналето во дисциплината Ц-1

Наводи[уреди | уреди извор]