Прејди на содржината

Александар Зујев (фудбалер)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Зујев со ФК Рубин Казан во 2020 година

Александар Дмитријевич Зујев (руски: Александр Дмитриевич Зуев; 26 јуни 1996) е руски фудбалер кој игра на позицијата лево крило за ФК Рубин Казан. Претходно играл за ФК Ростов.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Зуев перешел в «Ростов»“. www.sport-express.ru. Посетено на 2017-06-23.