Александар Дедјушко

Од Википедија — слободната енциклопедија
Александар Дедјушко
Роден 20 мај 1962( 1962-05-20)
Вавкависк, СССР
Починал 3 ноември 2007(2007-11-03) (возр. 45)
Петушки, Русија
Занимање театарски и филмски глумец

Александар Дедјушко (руски:Александр Викторович Дедюшко) (20 мај 1962 - 3 ноември 2007), — бил руски театарски и филмски глумец.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]