Акира Нозава

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Акира Нозава
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1934 Јапонија Јапонија 3 (3)

Акира Нозава — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 3 3
Вкупно 3 3

Надворешни врски[уреди | уреди извор]