Аеродром Донгхоја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Аеродром Донгхоја
Dong Hoi Airport
Sân bay Đồng Hới
Cảng hàng không Đồng Hới
{{{name}}}
Општо
Писти
Правец Должина Површина
ft m
? 7.874 2.400 Бетон

Аеродром Донгхоја (IATA: VDHICAO: ?) (виетнамски: Sân bay Đồng Hới или Cảng hàng không Đồng Hới) е аеродром кој ѝ служи на Донгхој, Виетнам . Се наоѓа на 6 км северно од Донгхој.

Авио компании и одредишта[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]