Јури Патрикеев

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Олимписки медали
Натпреварувач за  Ерменија
Машко борење во Грчко-римски стил
Бронза 2008 Пекинг

Јури Николаевич Патрикеев (роден на 28 септември 1979) е ерменски борач кој на Летните олимписки игри - 2008 одржани во Пекинг го освои бронзениот медал во дисциплината Грчко-римски до 120 kg.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]