Јукио Гото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Јукио Гото
Лични податоци
Роден во Јапонија
Починал на 1976
Позиција Одбранбен играч
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1930–1934 Јапонија Јапонија 4 (0)
† Учества (Голови).

Јукио Гото — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1930 2 0
1931 0 0
1932 0 0
1933 0 0
1934 2 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]