Јошијуки Мацујама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јошијуки Мацујама
Лични податоци
Роден на 31 јули 1966(1966-07-31)(57 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1989–1991 Furukawa Electric
1991–1996 Gamba Osaka
1997 Kyoto Purple Sanga
Репрезентација
1987–1989 Јапонија Јапонија 10 (4)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јошијуки Мацујама (роден 31 јули 1966) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1987 9 4
1988 0 0
1989 1 0
Вкупно 10 4

Надворешни врски[уреди | уреди извор]