Јошио Фуџивара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Јошио Фуџивара
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Напад
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Osaka SC
Репрезентација
1923 Јапонија Јапонија 1 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Јошио Фуџивара — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1923 1 0
Вкупно 1 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]