Јегермајстер

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Јегермајстер

Jegermajster доаѓа од германскиот збор (гер. Jägermeister) и преставува Германски дигестив, односно алкохолен пијалак од категоријата на Ликери кој се состои од 35% алкохол во кој се содржани 56 видови на растителни билки (треви и чаеви )и преставува главен производ на Германската Компанија Маст- Јегермајстер (Mast-Jägermeister).

Шише на Јегермајстер

Состојки[уреди | уреди извор]

Пијалакот вклучува состојки од 56 билки, каде што спаѓаат плодови, корења, зачини, вклучувајќи и кора од цитрус, анасон, афионово семе, шафран, [[ѓумбир] ], и женшен [1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Види уште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. {{цитираат веб-| автор = Барбара Mikkelson | url = http:. //www.snopes.com / бизнис / тајна / сеедно.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]