А Ларача

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од Ла Ларача)
Прејди на: содржини, барај
A Laracha
—  Општина  —

Грб
Координати: 43°14′55″ СГШ 8°35′00″ ЗГД / 
Држава  Шпанија
Автономна заедница Галиција
Управа
 • Alcalde Хозе Мануел Лопез Варела
Површина
 • Вкупна 125,95 км2
Население (2008)
 • Вкупно 11.079 жит.
Час. појас CET (UTC+1)
 • Лете (DST) CEST (UTC+2)
Поштенски код 15145

A Laracha е општина во Шпанија, во покраината А Коруња во автономната заедница Галиција.

Надворешни врски[уреди]