Главанешти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Главанешти
—  Комуна  —
Држава  Романија
Округ Округ
Население (2002)[1] 3.788 жит.
Час. појас ИВ (UTC+2)
 • Лете (DST) ИЛВ (UTC+3)

Главанешти (романски: Glăvăneşti) е комуна во округот Бакау во Романија, во која живеат 3.788 жители.

Наводи[уреди]