With the Beatles

Од Википедија — слободната енциклопедија

With the Beatles вториот издаден албум на Битлси излезе во продажба на 22 ноември 1963 на денот на убиството на претседателот на САД Џон Кенеди.Албум со мали измени е издаден и во САД со наслов Meet The Beatles!.До 1962 е продаден во повеќе од милион примероци со што станува вториот албум кој од кој се продадени милион копии.Албумот се наоѓа на 420 место на списокот на 500 најдобри албуми на сите времиња на списанието Rolling Stone.

With the Beatles[уреди | уреди извор]

 1. It Won't Be Long
 2. All I've Got to Do
 3. All My Loving
 4. Don't Bother Me
 5. Little Child
 6. Till There Was You
 7. Please Mister Postman
 8. Roll Over Beethoven
 9. Hold Me Tight
 10. You Really Got a Hold on Me
 11. I Wanna Be Your Man
 12. Devil in Her Heart
 13. Not a Second Time
 14. Money (That's What I Want)

Снимање и продукција[уреди | уреди извор]