Windows Cloud

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Виндоус Клоуј (англ. Windows Cloud) е фамилија на Мајкрософт Виндоус оперативни системи, најпопуларен производ на корпорацијата Мајкрософт[1][2].

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

  1. http://blogs.zdnet.com/igeneration/?p=500
  2. http://www.itpro.co.uk/606705/ballmer-microsoft-to-launch-cloud-os