Union (музичка група)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Union е рок група формирана во 1997 година од Џон Кораби(екс-Motley Crue), Брус Кулик(екс-Kiss) басистот Џејмс Хантинг и тапанарот Брент Фиц.

Дискографија[уреди | уреди извор]

  • Union (1998)
  • Union (1998) Japanese Release *Bonus song For You
  • Union Live in the Galaxy (1999)
  • Union (Reissue-Spitfire 1999) *Bonus song Oh Darlin
  • The Blue Room (2000)

Врски[уреди | уреди извор]