Malaco

Од Википедија — слободната енциклопедија
Избрани бонбони од Malaco.

Malaco (кирилично: Малако) ― шведска марка на кондиторски производи во сопственост на Cloetta. Нивните производи се продаваат во Шведска, Норвешка, Данска, Финска, САД, Израел[1] и Холандија меѓу другите.[2] Производите вклучуваат Brio, Fruxo, Pim Pim, Zoo, Swedish Fish, Gott & Blandat и Malaco Crazy Face.[3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Malaco“. www.cloetta.com (англиски). Архивирано од изворникот на 2021-07-25. Посетено на 18 јули 2021.
  2. „The Netherlands“. www.cloetta.com (англиски). Архивирано од изворникот на 2021-07-25. Посетено на 18 јули 2021.
  3. „архивска копија“. Архивирано од изворникот на 2021-07-25. Посетено на 2021-07-18.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]