Live aus Berlin

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
„Live aus Berlin“
ДВД албум од Rammstein
Издаден 31 август, 1999 г.
Снимен Берлин
23 август, 1998 г.
Жанр индустриски метал
Траење 78:42
Издавачка куќа Мотор Мјузик
Продуцент Јакоб Хелнер & Рамштајн
Rammstein — Хронологија

Sehnsucht
(1997)
Live aus Berlin
(1999)
Mutter
(2001)

Live aus Berlin (во превод: во живо од Берлин) е првиот концертен диск на Rammstein, издаден во 1999 год. Тој е снимен на ДВД издание со видео запис од настапот. На албумот се најдоа 15 песни.

Листа на песни[уреди | уреди извор]

 1. Spiel mit mir - 5:22
 2. Bestrafe mich - 3:49
 3. Weißes Fleisch - 4:35
 4. Sehnsucht - 4:25
 5. Asche zu Asche - 3:24
 6. Wilder Wein - 5:17
 7. Heirate mich - 6:16
 8. Du riechst so gut - 5:24
 9. Du hast - 4:27
 10. Bück dich - 5:57
 11. Engel - 5:57
 12. Rammstein - 5:29
 13. Laichzeit - 4:23
 14. Wollt ihr das Bett in Flammen sehen? - 5:52
 15. Seemann - 6:54

Наводи[уреди | уреди извор]