Bleach

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Bleach постер

Bleach (белило, хлор) е првиот албум на Nirvana и е издаден во 1989 за само 600 долари. Албумот ги содржи следните 13 песни:

  1. Blew
  2. Floyd The Barber
  3. About A Girl
  4. School
  5. Love Buzz
  6. Papercuts
  7. Negative Creep
  8. Scoff
  9. Swap Meet
  10. Mr. Moustache
  11. Sitting
  12. Big Cheese
  13. Downer