1644 во науката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во науката (Табела)
1634163516361637163816391640 •   
164116421643 1644 164516461647
   1648164916501651165216531654
Поврзан временски период или предмет
1641164216431644164516461647
1610-ти1620-ти1630-ти1640-ти1650-ти1660-ти1670-ти
16 век17 век 18 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1644 година во науката содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]