1513 во уметноста

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Список на години во уметноста (Табела)
1503150415051506150715081509 •   
151015111512 1513 151415151516
   1517151815191520152115221523
Поврзан временски период или предмет
1510151115121513151415151516
1480-ти1490-ти1500-ти1510-ти1520-ти1530-ти1540-ти
15 век16 век 17 век
Уметност Археологија Архитектура Книжевност Музика Наука повеќе

1513 година во уметноста содржи некои значајни настани.

Настани[уреди | уреди извор]