12 јануари (починале)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
1972  Франтишек Чап — чешки режисер.
1987  Анатолиј Ефрос — советски режисер.
1995  Климе Савин — македонски пливачки маратонец и спортски работник.