Шуничи Кумаи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шуничи Кумаи
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1934 Јапонија Јапонија 2 (0)

Шуничи Кумаи — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1934 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]