Шлезвиг-Холштајн (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Шлезвиг-Холштајн — сојузна покраина во Германија.

Шлезвиг-Холштајн, исто така, може да се однесува на: