Шигетацу Мацунага

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Шигетацу Мацунага
Лични податоци
Роден на 12 август 1962(1962-08-12)(61 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Голман
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1985–1995 Yokohama Marinos
1995–1996 Tosu Futures
1997 Brummell Sendai
1997–2000 Kyoto Purple Sanga
Репрезентација
1988–1995 Јапонија Јапонија 40 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Шигетацу Мацунага (роден 12 август 1962) — јапонски фудбалер.

Шигетацу Мацунага

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1988 1 0
1989 9 0
1990 0 0
1991 1 0
1992 9 0
1993 14 0
1994 0 0
1995 6 0
Вкупно 40 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]