Шеќерник

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шеќерник

Шеќерник е мал сад за чување на шеќер или шеќерни коцки, за служење во чај или кафе, и како таков е составен дел од чајниот прибор.

Поврзано[уреди | уреди извор]


Rende.pngОваа статија за помагало кое се користи при приготвување на јадење или пијалок е никулец. Можете да помогнете со тоа што ќе ја проширите.