Шенген (Луксембург)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед кон Шенген

Шенген е мало село во југоисточен Луксембург. Се наоѓа во близина на тромеѓето на Луксембург, Германија и Франција.