Шара (река)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Шара
ДржаваМакедонија Македонија
Слив
Главен изворБаба

Шара река на северозападната падина на планината Баба, североисточно од Крани е и југоисточно од Ресен[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Петрушевски, Илија; Маркоски, Благоја (2014). Реките во Република Македонија (PDF). Скопје: Гео Мап. стр. 81. ISBN 978-9989-2117-6-8.