Шаблон:Infobox Olympics Kazakhstan

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Казахстан на Олимписките игри

Знаме на Казахстан
МОК-код  KAZ
НОК Национален олимписки комитет на Република Казахстан
Порталwww.olympic.kz (казашки)
Олимписка историја
Летни олимпијади
Зимски олимпијади
Други поврзани настапи
Руска империја (1900–1912)
СССР (1952–1988)
Обединета екипа (1992)