Шаблон:ISO 639 name th

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

тајландски

Икона за документација Шаблонска документација

Употреба

Овој шаблон е дел од комплетот кој доделува кодови по ISO 639-1, ISO 639-2 и ISO 639-3 за имињата на јазиците. Ова особено се користи за ставање на статии во категоријата Категорија:Статии со текст на тајландски користејќи го кодот „th“. Се користи во шаблонот {{Th}}-(тајландски) а можеби и во {{Th}}.

Поврзано